ВійнаКраїна

Лідери НАТО назвали Росію найсерйознішою загрозою 

На саміті НАТО в Мадриді в середу, 29 червня, затвердили нову стратегічну концепцію Північноатлантичного альянсу, в якій Росію визначили як «найсерйознішу і найбільш пряму загрозу» безпеці союзників.

Про це повідомляє пресслужба НАТО. У стратегічній концепції перераховані пріоритети, основні завдання та підходи НАТО на наступне десятиліття, описані безпекова ситуація, цінності та ключова мета НАТО із забезпечення колективної оборони союзників, пише “НВ”.

Альянс вперше розглянув у концепції виклики, які Китай ставить перед «безпекою, інтересами та цінностями союзників», а також назвав зміну клімату «головним викликом нашого часу».

У тексті концепції згадується, що НАТО продовжуватиме розвивати партнерські відносини з Боснією та Герцеговиною, Грузією і Україною, і що Північноатлантичний альянс підтверджує своє рішення, ухвалене на саміті в 2008 році, та подальші рішення щодо Грузії та України.

Також сказано, що жорстока агресивна війна Росії проти України серйозно змінила безпекову ситуацію, а неодноразові порушення нею міжнародного гуманітарного права та звірства спричинили невимовні страждання та руйнування. У НАТО визнали, що «сильна, незалежна Україна є життєво необхідною для стабільності євроатлантичного регіону».

Дивіться також
Close
Back to top button