ЖиттяКраїнаКультура

В Україні дітям видаватимуть сертифікат на придбання книжок

Від 1 січня 2023 року при отриманні свідоцтва про народження, а також паспорта громадянина України у 14 років діти отримуватимуть сертифікати на придбання книг. Сума сертифікату – 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, сьогодні це – 805,2 грн.

Книга є одним з головних культурних продуктів, а читання книг – необхідною умовою формування зрілої людини і розвинутого суспільства. Стан читання в Україні є без перебільшення катастрофічним і стрімко погіршується. Лише 8% українців читають книжки щодня. Половина дорослого населення ніколи чи майже ніколи не читає книжок.

“Про це йдеться у пояснювальній записці до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження». Закон прийнято у червні 2022 року, – повідомляє Івано-Франківська ОДА.

Сертифікат може бути використаний виключно для придбання книжкових видань державною мовою у паперовій та/або електронній формі, у тому числі в аудіофайлах, видань для осіб з вадами зору (крім книжкових видань, що мають походження або виготовлені та/або ввезені з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України), у розповсюджувача видавничої продукції, який у встановленому порядку внесений до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції та до переліку розповсюджувачів видавничої продукції, що забезпечують придбання громадянами книжкових видань з використанням сертифіката.

Back to top button