ЖиттяКомуналка

Енергетики розгорнуто пояснили, чому частині прикарпатців не вимикають світло

На сьогодні Івано-Франківська область отримала 59% від необхідного обсягу електроенергії. Першочергово живлять об’єкти критичної інфраструктури, а відповідно й житлові будинки, які на одній лінії з ними.

Детально про розподіл електроенергії розповів Ігор Пархуць, директор філії АТ “Центральна” АТ “Прикарпаттяобленерго”, передає “Галка“.

«Станом на сьогодні ситуація електромережі є контрольовано-складна. Якщо говорити про область і про місто, то фактично ми маємо на сьогодні 59% від необхідного обсягу. Тобто 282 мегавати на область і відповідно дзеркально воно накладається і на місто. Якщо у звичайний режим ми споживаємо приблизно 450-480 мегават на область, то сьогодні ми маємо 282 мегават необхідної потужності. Відповідно до цього і працюють ті графіки.

Ми розуміємо, що на ті 282 мегавати, які ми можемо споживати, у нас найперше є критична інфраструктура, яка взагалі не вимикається. Тобто, там є приблизно 25% від усього споживання. Це те про що ви кажете, що у когось там є живлення, а у вас немає. Ситуацію можна дуже просто пояснити: у нас вимикаються лінії 10 кіловольтів. Кожна лінія йде від відповідної високовольтної підстанції.

Якщо на тих високовольтних підстанціях є розміщена критична інфраструктура: та сама котельня, чи лікарня, чи насосна станція, логічно, що та лінія вже не вимикається. Ми не можемо витягнути насосну станцію чи котельню і підключити її до головної підстанції. Технічно зробити це неможливо. Розуміємо, що на тій лінії, окрім об’єктів критичної інфраструктури є й енна кількість житлових будинків. Звісно, що ми їх не вимикаємо, бо не можемо зробити цього технічно. А всі інші споживачі, підприємства чи населення вимикають відповідно до графіків.

За ті 2 години, на які вмикають світло неможливо забезпечити нормальну життєдіяльність квартири чи будинку, але ситуація стає критичною, коли споживачі в цю мить, як з’являється світло, включають все, що можна, і у нас починають горіти щитові, обладнання на підстанціях, цим самим люди роблять собі гірше. Бо на ремонт і заміну обладнання треба набагато більше часу. Дуже прошу усіх споживачів свідомо споживати електроенергію. Це все бачить і диспетчер НЕК «Укренегро», як різко стрибає навантаження і генерація не встигає забезпечити споживання, яке йде і дає зворотну вказівку обмежити споживання і застосовувати графіки аварійних відключень, окрім графіків погодинних вимкнень. Якщо люди будуть свідомо ставитись і своє споживання розтягувати в часі, то менше буде аварійних ситуацій, не будуть горіти щитові та запобіжники».

Також енергетики радять малим підприємцям і виробникам подбати про альтернативні джерела енергії.

«Якщо ми це все включимо, то диспетчер НЕК знеструмить всю область», – зазначив Ігор Пархуць.

Back to top button