КриміналОбласть

Шахраї знову видурили в довірливих прикарпатців гроші

Ошукали на майже 100 тисяч: прикарпатські поліцейські розшукують аферистів, які продовжують наживатись на довірливих мешканцях. За минулу добу прикарпатські правоохоронці зареєстрували чотири випадки шахрайств. За всіма фактами правоохоронці проводять слідство.

Хотів купити колеса до автомобіля, а залишився без грошей. До городенківських правоохоронців звернувся 61 – річний мешканець с. Дубки, Чернелицької ТГ. На одній з онлайн-платформ чоловік знайшов оголошення про продаж коліс. Списавшись з продавцем, заявник поспішив скинути невідомому чоловіку завдаток – 9500 гривень. Однак товар досі не отримав. Шахрай на зв’язок не виходить.

А в Долині від шахраїв потерпіла 36- річна мешканка, яка в мережі знайшла оголошення про продаж автомобіля. Жінка скинула невідомому продавцю 4000 гривень завдатку. Транспортний засіб потерпіла так і не отримала.

До тлумацьких правоохоронців вчора звернулася 30 – річна мешканка с. Гарасимів, Обертинської ТГ. Жінка повідомила, що також постраждала від онлайн-шахраїв. Поліцейські встановили, що потерпіла натрапила на оголошення про підробіток в інтернеті. Жінка внесла грошову заставу на невідомий рахунок, виконувала певні завдання, а відтак мала вивести власні кошти з процентами. Загалом, за два дні заявниця скинула незнайомцям понад 76 тисяч гривень. Однак ані грошей, ані відсотків вона так і не отримала. Посилання на підробіток уже не дійсне.

А от 51-річну мешканку Бурштина шахраї ошукали при оформленні соціальної допомоги для матері. Жінка натрапила на підозрілий сайт. Для підтвердження входу перейшла в мобільний додаток банку та ввела свої персональні дані. Невдовзі з її рахунку невідомі особи зняли понад 10 тисяч гривень кількома платежами.

За всіма фактами поліція розпочала кримінальні провадження за ст.190 («Шахрайство») Кримінального кодексу України.

Поліцейські радять:

– не перераховуйте кошти невідомим продавцям заздалегідь;

– тримайте свої паролі до інтернет-банкінгу в секреті;

– отримуйте інформацію, особливо щодо фінансових виплат, лише з офіційних джерел — сайтів міністерств, відомств тощо;

– не переходіть за сумнівними посиланнями та не пишіть реквізити платіжних карток на підозрілих вебсайтах;

– уважно перевіряйте адресу офіційного сайту, адже один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс;

– у разі, якщо ви потерпіли від шахраїв, не зволікайте, телефонуйте на спецлінію «102».

Дивіться також
Close
Back to top button