ВсякеКриміналОбласть

Шахраї створили схему псевдоінвестування у криптовалюти. Сall-центр був навіть в Івано-Франківську

Кіберполіція викрила учасників транснаціональної шахрайської групи у привласненні грошей сотень тисяч осіб у всьому світі.

В оселях фігурантів, а також за адресами розташування call-центрів, у Києві й Івано-Франківську, правоохоронці провели обшуки. Вилучено понад 500 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони. Водночас обшуки тривали в інших країнах за місцями проживання інших учасників групи.

Угруповання ошукало вкладників за схемою псевдоінвестування у криптовалюти й цінні папери. Офіси, call-центри і представництва компанії розташовувалися у багатьох країнах Європи. Загальні збитки сягають понад 200 мільйонів євро на рік.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ України

Співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, Офісом Генерального прокурора, представниками Європолу, Євроюсту викрили п’ятьох громадян України, які є учасниками масштабної міжнародної злочинної схеми. Документування дій зловмисників відбувалося у взаємодії з правоохоронцями Албанії, Фінляндії, Грузії, Німеччини, Латвії та Іспанії. Розслідування кібершахрайства розпочалося у 2020 році, зокрема і в Україні. Наразі сім держав відкрили судові справи щодо цього факту.

Зловмисники мали власні вебресурси, де пропонували вкладникам отримати надприбутки від інвестування у криптовалюту, торгівлі цінними паперами (акції, облігації, ф’ючерси, опціони). На платформах імітували зростання активів, однак інвестори не могли перевести «зароблене» у готівку.

Для переконання потенційних вкладників зловмисники утворили call-центри у кількох країнах Європи. Там працювало понад 2 тис осіб. На території України діяло три таких сall-центри, п’ятеро фігурантів відповідали за організацію їхньої роботи.

Відповідно до даних Європолу, від протиправної діяльності транснаціонального угруповання постраждали сотні тис. осіб у всьому світі. Збитки оцінюють у понад 200 млн євро на рік.

Відкрито кримінальне провадження відповідно ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Back to top button