ЖиттяКоломияМедицина

Шахраї переукладають декларацію із сімейним лікарем без згоди пацієнта

Стало відомо про випадки “нечесного” передекларовування пацієнтів до інших медичних закладів. Відбувається наступне: до пацієнтів телефонують від імені медичних працівників, під приводом звірки номеру телефону у декларації. На телефон приходить одноразовий код автентифікації, та створюється нова декларація. А з обраним лікарем – розривається.

Це – ніщо не інше, аніж шахрайство. Але виглядає воно ніби-то і законно: у електронній системі охорони здоров’я вже містяться персональні дані пацієнта та декларація, яку він ніколи не підписував.

Про це повідомляє КНП КМР ” Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги”.

То ж як не стати жертвою шахрайських дій “нечесних” гравців ринку надання медичних послуг?

Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медичних закладах, не мають права вносити у систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу.

Якщо ви опинилися в подібній ситуації – вас передекларували без вашого відома, ввівши в оману – ви можете подати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем — попередня декларація у системі автоматично анулюється.

Ви також можете звернутися зі скаргою у той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря (якщо вдалось з’ясувати таку інформацію) та використані персональні дані, без вашого відома.

Лікарю у такому випадку варто повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, та керівника медичного закладу, де була внесена декларація без відома пацієнта. Водночас лікар на прохання пацієнта може підписати з ним нову декларацію. Стара анулюється автоматично.

Також завжди ви можете звернутися за допомогою безпосередньо до служби підтримки НСЗУ за коротким телефонним номером 1677.

Дивіться також
Close
Back to top button