Господарка

У Прут випустили 5,3 тисячі мальків лосося

Днями у річку Прут випустили мальок лосося дунайського (головатиці) – цінного аборигенного виду родини лососевих. Середня наважка зарибка становила 5,1 грама.

Про це повідомили на сторінці у Фейсбук Івано-Франківський рибоохоронний патруль.

“На ділянці Прута, що протікає через територію Делятинської селищної громади, вселено у річку 5,3 тисячі мальків. Таким чином планові обсяги цьогорічного зарибнення річок Прикарпаття лососем дунайським виконано повністю. Виростили мальків на ДП «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» за державні кошти”, – йдеться в дописі.

Довідково:

Лосось дунайський або головатиця (Hucho hucho) – вид ряду лосось родини лососевих. Найцінніша риба річок басейну Дунаю, які витікають з Карпат. Він зустрічається в річках Тересва, Теребля і Тиса на Закарпатті, а на Прикарпатті та Буковині – в басейнах річок Прут і Черемош. Це – одна з найбільших риб гірських річок, довжина якої досягає понад 180 см, а маса – 60 кг. Лосось дунайський вважається реліктовою формою тайменя, раніше широко розповсюдженого у водоймах Євразії. Головатиця належить до ендемічних риб Дунайського басейну з тривалим життєвим періодом – понад 20 років.

Головатиця з 1994 року занесена до Червоної книги України як вид, що зникає. Вилов її на території України повністю заборонений. Хоч лосось і знаходиться під охороною, кількість його неухильно зменшується. Зменшується і площа водойм, заселена цим видом. Лише найсуворіша охорона і штучне розведення лосося сприятиме збільшенню його чисельності.

Головним завданням заходів штучного відтворення та вселення в державні водні об’єкти аборигенних лососевих видів риб є формування репродуктивного ядра, як основи для створення стабільних популяцій цих цінних риб у природоохоронному середовищі та недопущення їх природного зникнення.

Back to top button