Без рубрикиВійнаКоломийська ОТГКоломияКомуналкаНаші захисники

На 1 серпня у Коломиї заплановані громадські слухання про перейменування вулиць

Відбулося третє засідання топонімічної комісії, яка займається перейменуванням вулиць у Коломийській громаді. Члени комісії надали пропозиції по 28 вулицях, три запропонували не змінювати, а одну – виключили з переліку. Відтак у Коломиї з’являться вулиці Степана Тарабалки, Василя Нагірного, Мирона Забарила.

Про це повідомив міський голова Богдан Станіславський.

Всі пропозиції ми озвучимо днями, а зараз розповім про ті, які отримали одностайність у рішенні комісії. Отож, у Коломиї з’являться:

  • вул. Степана Тарабалки – військовий пілот, відзначений орденом Героя України, який загинув у бою з переважаючим противником, захищаючи від бомбардувань мирні квартали. Його іменем пропонується перейменувати вулицю Антона Чехова.
  • вул. Василя Нагірного – почесний громадянин міста Коломиї, краєзнавець, журналіст, документаліст. Його іменем пропонується перейменувати вулицю Михайла Лермонтова.
  • вул. Мирона Забарила – коломиянин, майор батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Національної гвардії України, один з ініціаторів створення Центру національно-патріотичного виховання та допризовної підготовки в селі Кубаївка. Загинув у бою з окупантами на Київщині. Його іменем пропонують перейменувати вулицю Станіславського.
  • вул. Юрія Руфа – український поет, вчений, родом з Коломиї. Був членом екзаменаційної комісії Коломийського політехнічного коледжу. З перших днів відкритого вторгнення в Україну був добровольцем на фронті. Загинув у бою з окупантами на Луганщині. Його іменем пропонують назвати вулицю Івана Шарлая.
  • вул. Василя Вишиваного – полковник Легіону УСС, політик, дипломат. Бувши австрійським ерцгерцогом, своє життя присвятив Україні, за що й був вибитий московитами. Його іменем пропонують перейменувати вулицю Михайла Білоскурського.

Громадські слухання по перейменуванню вулиць відбудуться 1 серпня о 14:00 в малому залі Народного дому. На них буде можливість детально розглянути та обговорити пропозиції комісії. Завчасно запрошую всіх охочих прийти та висловити свою думку щодо перейменування вулиць.

Back to top button